Ian McKellen blogger – 8. část | |
![]() |
Autor: Saša |
Vyšlo: 31.03.2011 | |
Komentářů: 1 | |
Přečteno: 4599x | |
Popisek: Jak se Gandalf klube na svět Do češtiny přeložila Saša | |
Fotky v původní velikosti naleznete na:
Do bradky a knírů se zachycují kousky jídla, páchnou, šimrají a tak nejsou nijak přitažlivé. Nicméně je to mnohem pohodlnější varianta než nutnost každodenního holení. A když nepracuji, dopřávám si pohodlí – a neholím se. Nyní se však práce přiblížila. Mladší příznivci Pána prstenů se ptají zdalipak jsem si pro roli Gandalfa nachal narůst svoje vlasy. Ne, to jsem neudělal ani já, ani nikdo jiný. Všichni jsme měli paruky a/nebo přilepené vousy.
Tento týden jsem musel svoje vousy, svůj knír a na prázdninách v Indii narostlé vlasy odstranit, protože Rick Findlater (maskér) potřebuje mít na tváři co nejvíc holé kůže, aby bylo kam nalepit všechny jeho nejrůznější chlupaté náhražky. Požádal jsem jej tedy, aby mi doporučil spolehlivého místního holiče, který je mistrem v holení břitvou a já k němu mohl - s plnou důvěrou - zajít.
Tak jsem se poznal s Tonym v jeho holičském a kadeřnickém salónu, bzučícím ruchem zákazníků od wellingtonských sebejistých školáků počínaje, přes stydlivé paničky, městské elegány, falešné blondýnky a vousaté chlápíky, jakým jsem např. i já. Tony nepoužíval staromódní břitvy, ale jednorázové holící čepelky, měl nahřáté ručníky a voňavý uklidňující gel po holení. Odcházel jsem bez jediného škrábnutí.
Den nato jsem vešel do Rickiho přívěsu, abych si vyzkoušel paruku a masku. Netrvalo ani hodinu a byl jsem nalíčen. Vlasy i vousy připadaly všem, včetně mne, krátké, ale fotografie ze Společenstva nás přesvědčily, že je vše jak má být a vlasy Gandalfovi narostly jen v našich vzpomínkách. Ani falešný nos nevypadal stejně, ale v tom jsem měl pravdu – WETA vyrobila nosy nové, ze silikonu, aby oproti těm původním (z lepivé želatiny) držely i když Gandalf kýchne nebo křičí.
A najednou je to všechno zpátky, jako za starých časů, Gandyho oblečení visí všude kolem v mém přívěsu a s Emmou Harre, která mne oblékala i posledně (a hrdinně a sportovně, vždy stoprocentně připravená nehleděla na toho bručouna, co je nevrlý, že musí brzo ráno sedět v maskérně a připravená pomoci i tomu utahanému chlapovi z masek pozdě večer), jsme se chichotali při vzpomínkách na drobné lsti, kdy jsme pod kostýmem ukrývali normální součásti oděvů jako pásky a šle.
Teď je všechno vypadá nové a také to takové je, než se to poškodí při natáčení. A všechno znamenitě sedí, i nový klobouk. Rázoval jsem si to studiem s širokým úsměvem na tváři. Všechno je jak dřív, nic neočekávaného. To až kamery v 3D všechno – kostýmy, a předpokládám že i herce, změní.
A o tom vám dám vědět.
|
|
Komentáře čtenářů - zobrazit všechny komentáře | |
31.03.2011 11:41:15 - Saša - Nadpis neuveden | [ODPOVĚDĚT] |
Myslím, že jsem se do Iana zamilovala. Číst jeho blogy, zdánlivě o ničem podstatném je pro nás - LOTR fans - opravdu hřejivé!! A Jarek už má na stole další! | |
Další články | |||
|
|||