Zoner.cz Czechia.com Inshop.cz Interval.cz CA Czechia.cz InMail.cz Hostováno na serverech CZECHIA.CZ
Menu
Menu

Články
Články
Články
Nejčtenější články
za poslední měsíc

Nenalezen žádný článek...

Legenda
Legenda
Legenda

Anketa
Anketa
Anketa
Vyhovuje vám nynější náplň těchto stránek?

Naprosto
(17 345)
Chci více o Pánu Prstenů
(3 975)
Chci více o hercích
(1 116)
Chci něco jiného
(301)
Nevyhovuje vůbec
(606)


Ostatní
Ostatní
Ostatní

Reklama
Reklama
Reklama


Přihlášení


Nová registrace
Obrázky
Obrázky
Nejprohlíženější obrázky
z posledních 50-ti

[5 523 prohlížení]

[5 498 prohlížení]

[3 243 prohlížení]


Herci
Herci
Herci
Nejsympatičtější herec

Aragorn / Viggo Mortensen
163 833 hlasů
průměr: moc sympatický(á)

Reklama
Reklama
Reklama

Hobití novinky IV
Autor: Ramesse
Vyšlo: 07.02.2012
Komentářů: 5
Přečteno: 7104x
Popisek: Ze článků portálu TheOneRing.net sepsal Ramesse.

Dnešní „Hobití novinky“ nás zavedou pod hráz jezera Taupo, kde se natáčela scéna s trpaslíky v sudech. Elijah Wood krom toho pohovoří o svém návratu do Hobitína, zatímco Andy Serkis popíše způsob snímání a natáčení Gluma s drakem Šmakem. Dále se těšte na Evangeline Lilly, představující elfku Tauriel, a zajímavosti, točící se okolo Breta McKenzieho a – ano, vidíte správně, Nicolase Cage.


Elijah Wood jako Frodo

Že bude zfilmovaný Hobit plný návratů, to není žádným tajemstvím. Konec konců jedním z průvodců v pátém (a zatím posledním) videoblogu Petera Jacksona se stal Elijah Wood, známý především svou rolí Froda Pytlíka. A protože hlavním hrdinou právě připravovaného snímku bude Bilbo Pytlík, tedy Frodův strýc, bylo pochopitelné, že se Elijah Wood v Hobitovi mihne alespoň v epizodní roličce. Ke svému návratu do Hobitína řekl: "Už mám svůj part natočený. Byl jsem se štábem asi měsíc, i když jsem zase tak moc času samotnou prací nestrávil. Cestu na Nový Zéland jsem vzal částečně jako dovolenou a možnost setkat se starými přáteli. Víte, když jsem naposledy kráčel Hobitínem, bylo to před 11 lety. Měl jsem 19 roků! Je to opravdu bláznivé. Stál jsem na kopci, díval jsem se dolů na hobití nory a napadlo mě: - Páni, vždyť mi je už 30 let! - Cítil jsem také mnoho emocí. Bylo to bizardní, jako bych se vrátil v čase do minulosti. Jedinečný zážitek."

 

Elijah se také vyjádřil ke starostem ortodoxních fanoušků, kterým Frodova přítomnost v Hobitovi přidává vrásky na čele. Vždyť v době, kdy se odehrává dobrodružství Bilba, se mladý Pytlík ještě ani nenarodil! Wood však příznivce Tolkienova díla uklidňuje: "Mám jen roztomilou a řekl bych vhodnou roličku. Peter Jackson mi umožnil natočit chytrý a příjemný vstup do celého příběhu."


Bilbo a Glum

Zatímco Elijahova role ve filmu představuje jen drobnou epizodku, řekněme třešničku na (jak všichni fanoušci věří) chutném dortu, drak Šmak bude pro Hobita do značné míry představovat alfu i omegu úspěchu. Není se proto co divit, že se novináři snaží o krvelačné bestii, kterou ztvární Benedikt Cumberbatch, zjistit co nejvíce podrobných informací. Pod palbu otázek se dostal i herec/režisér Andy Serkis, zůstal však profesionálně tajuplný: "Opravdu vám nemohu žádnou informaci prozradit," mlžil představitel Gluma. "Rozhodli jsme se totiž, že si Šmaka zatím podržíme pod pokličkou." Andy alespoň prozradil, že společnost Weta Workshop na drakovi stále pracuje: "Snažíme se pro film doladit všechny nejmenší detaily, ale jak jsem řekl, podoba Šmaka je velice dobře střežena a utajena. Nebojte se, s hlasem a pohyby Benedikta Cumberbatche bude určitě výjimečný," usmíval se Serkis.

 

Zkušený herec byl mnohem sdílnější, když řeč přišla na Gluma: "Zásadní změnou oproti natáčení Pána prstenů bylo, že jsme použili i technologie pro zachycení pohybu tváře. Mé mimické svaly se tak vlastně staly digitálním loutkařem. Ještě nikdy tato technologie nepřenášela všechny pohyby herce do digitálních postav tak přesně. Je to takový make-up 21. století, nová forma herectví."

Bill Desowitz, expert na animaci a speciální efekty, k tomu dodal: "Natáčení a snímání pohybů (pomocí nového LED systému použitého poprvé při filmování Zrození planety opic, pozn. red.) přímo na place umožnilo mnohem dynamičtější práci především ve scéně, kdy se Glum v jeskyni setká s mladým Bilbem. Způsob, kterým jsme tuto část příběhu zpracovali, připomínal divadelní představení. Mohli jsme tak experimentovat a zkoušet nejrůznější technické novinky," vysvětloval Desowitz výhody mezi hercem před zeleným pozadím a hercem přímo na scéně s kulisami.

"Režisér vnímá tvé emoce, ty vnímáš emoce svých kolegů," zakončil Andy Serkis.


Peřeje Aratiatia

Průběhu natáčení se týká i další novinka. Jak napovídá výše připomenutý vlog Petera Jacksona, jednou ze scén, na které štáb pracoval, byla cesta trpaslíků v sudech po řece. Peřeje Aratiatia pod jezerem Taupo se ukázaly být ideálním místem. Jak vysvětluje Melissa Booth, štáb do vody celkem shodil 20 - 25 sudů: "Natáčeli jsme vždycky, když přehrada jezera pouštěla stavidla, tedy asi 4x denně." Dodala, že žádný člen štábu ani herec v sudech kvůli extrémním podmínkám nebyl. "Asi bychom měli potíže s lidmi dohlížejícími na bezpečnost. Peřeje byly pro scénu se sudy ideální, protože proměňovaly jinak suchou rokli v rozbouřený živel."

 

Podívejme se nyní zpátky k hercům. Stejně jako Elijah Wood, chopí se vedlejší role v Hobitovi i Evangeline Lilly. kanadská herečka, známá mimo jiné ze seriálů Smallwille nebo Ztraceni, ztvární roli elfky Tauriel. „Tauriel je válečnice. Vlastně vůdkyně Elrondových hlídek. V armádě ji považují za velké zvíře. Umí tedy ovládat mnohé zbraně, ale nejradši používá luk s šípy a dvě dýky. Je smrtící! Určitě by jste na Tauriel nechtěli na místě, kde nemáte co pohledávat, narazit."

 

Evangeline pak vysvětlila, že diváci půvabnou elfku uvidí v prvním filmu jen krátce na konci, výraznější prostor dostane až v pokračování, naplánovaném na rok 2013. Jakou konkrétní roli ona či jiní elfové ale sehrají v Bitvě pěti armád, prozradit odmítla. Dodala ovšem, že se kvůli natáčení na Nový Zéland ještě jednou vrátí a to za 5 měsíců.


Evangeline Lilly

Závěrem přidáváme dvě drobné zajímavosti, Hobita samotného se týkající spíše okrajově. Bret McKenzie, který se ve filmu chopil role elfa Lindira, byl nominován na Oscara v kategorii "Hudba (původní píseň)" se skladbou "Man or Muppet" z animovaného snímku "The Muppets". Přejeme hodně štěstí!

 

A ještě krátký návrat do minulosti. Portál TheOneRing.net zveřejnil informaci, podle které nechybělo mnoho a v Pánovi prstenů vystoupil Nicolas Cage. Na otázku, zda-li někdy zpětně litoval odmítnutí role, slavný herec totiž odpověděl: "Byly tu dva filmy, kvůli kterým jsem měl jet na dlouhou dobu do Austrálie, respektive na Nový Zéland. Jednalo se o Pána prstenů a Matrix. V té době jsem ale cítil, že potřebuji zůstat s rodinou, proto jsem role odmítl..."

 


Komentáře čtenářů - zobrazit všechny komentáře
07.02.2012 12:00:29 - Saša - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Ramesse, čte se to jak báseň, dík za (opět) skvělý článek! A co zkouškA?
07.02.2012 12:14:06 - Ramesse III. - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
No... učil jsem se jak blázen a absolutně mi pak nesedla první otázka :( Naštěstí ta druhá byla o mnoho lepší, takže jsem to ještě zachránil. Známka ujde, poslední stupeň, který považuju za dobrý. Kdyby mě totiž ze školy vyrazili a já začal znovu, tak si díky tomu můžu tuto zkoušku nechat zapsat jako už hotovou :D
07.02.2012 14:31:09 - Saša - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
To je prostě pech, že ti nesedne otázka, neovlivnitelná věc. Takže gratuluju, žes to zvládl.! :-)
07.02.2012 19:40:26 - Sudeda - good [ODPOVĚDĚT]
Dobrý článek :)
07.02.2012 20:13:21 - Vardinë - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Díky za krásný článek :)
Přidejte i vy komentář k tomuto článku!
[zobrazit všechny komentáře]
Jméno: 


E-mail: 


Předmět: 
Komentář: 
  Chcete  být informován(a) o nových komentářích?
Zde prosím zadejte kód z obrázku:   Zadejte číslo


 


Další články
Předchozí článek
Průvodce Hobitem pro (úplné) začátečníky

Zdroj: http://www.nextmovie.com/blog/the-hobbit-for-beginners/ Přeložila: Saša
Následující článek
K rozsáhlému týmu dvoudílného filmu Hobit se připojil další herec !

Z webu TORNu vybrala a přeložila: Saša
 Toto jsou nejnavštěvovanější stránky o filmu Pán Prstenů na českém Internetu.
Statistiky přístupů jsou k dispozii zde. Informujte se o možnosti reklamy!

Copyright © 2003, Pavel Nero Kramný, Design by Sputnik.
>> generování stránky trvalo 0 sekund <<