Zoner.cz Czechia.com Inshop.cz Interval.cz CA Czechia.cz InMail.cz Hostováno na serverech CZECHIA.CZ
Menu
Menu

Články
Články
Články
Nejčtenější články
za poslední měsíc

Nenalezen žádný článek...

Legenda
Legenda
Legenda

Anketa
Anketa
Anketa
Vyhovuje vám nynější náplň těchto stránek?

Naprosto
(17 345)
Chci více o Pánu Prstenů
(3 975)
Chci více o hercích
(1 116)
Chci něco jiného
(301)
Nevyhovuje vůbec
(606)


Ostatní
Ostatní
Ostatní

Reklama
Reklama
Reklama


Přihlášení


Nová registrace
Obrázky
Obrázky
Nejprohlíženější obrázky
z posledních 50-ti

[5 516 prohlížení]

[5 488 prohlížení]

[3 240 prohlížení]


Herci
Herci
Herci
Nejsympatičtější herec

Aragorn / Viggo Mortensen
163 802 hlasů
průměr: moc sympatický(á)

Reklama
Reklama
Reklama

Hobití novinky VII
Autor: Ramesse
Vyšlo: 22.07.2012
Komentářů: 3
Přečteno: 6819x
Popisek: Dočkáme se namísto dvou hned tří hobitích filmů? Proč se Peter Jackson původně nechtěl na natáčení nijak podílet? Jak se Andy Serkis vracel k roli Gluma? A jak mohou hobiti létat, aniž by se vznášeli na křídlech orlů? Odpovědi přinášejí sedmé hobití novinky!

 

Průvodcem v pořadí již sedmými „Hobitími novinkami“ se nám po značnou část společné cesty stane Peter Jackson, který v posledních týdnech poskytl na různých místech světa hned několik rozhovorů, publikovaných i na stránkách portálu theonering.net.

 


PJ ve Společenstvu

 

Slavný režisér například vysvětlil, proč při natáčení Hobita – narozdíl od filmování Pána prstenů – téměř vůbec nepoužívá miniaturní modely středozemských lokalit: „Důvodem je způsob, kterým za posledních 10 nebo 12 let pokročila vpřed technologie. Pro Pána prstenů jsme vytvořili opravdu hodně miniatur, i když tento pojem může vyznít zavádějícím způsobem; některé modely byly vážně masivní. Ale režisér byl tak jako tak při své práci limitovaný, protože kamera zůstávala ve skutečnosti velká, takže se nedokázala dostat dost blízko a pokud ano, detaily nevypadaly příliš věrohodně. Čas ale poskočil a miniatury ze světa filmu téměř zmizely. Vše totiž zvládá CGI (Computer-generated imagery, tedy počítačová animace, pozn. red.). Cokoliv, co potřebujeme vymodelovat, budujeme s pečlivostí do nejmenšího detailu propracování v CGI. Nyní se mohu záběry doslova vrhnout nad střechy nebo skrz dveře. Mohu dělat věci, o kterých jsem s miniaturními modely ani nesnil. Z mého úhlu pohledu se vlastně jedná o jeden z nejzásadnějších rozdílů mezi Hobitem a Pánem prstenů.

 

Peter Jackson také vysvětlil, proč se původně nechtěl v natáčení Hobita příliš angažovat: „Mám určitou víru v osud. Ne z náboženského úhlu pohledu, ale získal jsem takovou zkušenost, že když se snažíte za každou cenu řídit svůj život a ovlivňovat úplně každý detail svého bytí, nemusí to být vždy ta nejlepší cesta. Občas není na škodu zařadit neutrál a nechat věci jen tak se dít... Důvod, proč jsem se ze začátku nechtěl na Hobitovi podílet, by se dal vyjádřit rčením, že blesk nikdy neudeří dvakrát do stejného místa. S Pánem prstenů jsme dosáhli velkého úspěchu a já se bál, že když natočím Hobita, budu jistým způsobem soupeřit sám se sebou... Nakonec však všechno dopadlo jinak. Občas není na škodu pustit volant a dívat se, kam vás auto, nebo chcete-li osud, zaveze.

 

Že profesor J.R.R. Tolkien vytvořil nesmírně rozsáhlý knižní svět, propracovaný v každém ohledu do nejmenšího detailu, není žádným tajemstvím. Skutečnou hloubku Středozemě si přesto nedokáže většina fanoušků ani představit: „Znovu a znovu nalézám sám sebe v údivu nad bohatostí Tolkienova světa, nad množstvím témat a charakterů, které můžeme zkoumat, tím spíš, když se začtete například do rozsáhlých částí příloh a dodatků za Návratem krále,“ vyprávěl nadšeně Peter Jackson. „Když natáčíme Hobita, nemůžeme zůstat omezeni jen příběhem Bilba, neboť samotná kniha se odehrává na pozadí velkých a do hloubky celých dějin Středozemě zasahujících událostí. Tolkien zanechal tak rozsáhlý odkaz! Vlastně jsme se začátkem července sešli se zástupci studia a hovořili jsme s nimi o možnosti natočit příští rok nějaký dodatkový materiál, abychom mohli příběh kompletně uzavřít.

 


Bilbo Pytlík

 

Není proto divu, že se mezi fanoušky i novináři okamžitě vynořily spekulace o možnosti vzniku třetího hobitího filmu, se kterými byl Peter Jackson vzápětí konfrontován. Režisér však konkrétní odpověď neposkytl, pouze takticky odvětil: „Zůstává příliš mnoho materiálu z dodatků Návratu krále, pro jehož zapracování jsme ve filmech nenašli dost prostoru.“ Teorie vzniku třetího filmu ovšem – upřímně – stojí na velmi vratkých, spíše neexistujících základech. Pakliže Peter Jackson skutečně dotvoří nový materiál, stane se patrně součástí případných prodloužených verzí Hobitů z let 2012 a 2013. PJ však tajemně dodal: „Diskuze se studiem stále probíhá...

 

Rozhovory ale neposkytoval jen hlavní režisér filmu, ale též jeho asistent a dalo by se říci výsadní majitel role Gluma, Andy Serkis. Ten povyprávěl o hlavním rozdílu mezi Glumem z Pána prstenů a Hobita: „Vše se liší především ve způsobu natáčení. Technologie pokročila a zatímco v minulosti vznikal každý záběr dvojitým přetáčením, nyní jsme všechen materiál tvořili vlastně přímo při „živé“ akci. Pro herce je prožitek mnohem opravdovější. Natočíte scénu – a vše je hotovo. Co se ještě na Glumovi změnilo? No, všichni ho dobře známe, ale myslím, že je teď o něco víc sexy. Vždyť víte, v Pánovi prstenů mu bylo 600 let... teď mu táhne teprve na 540!“ Serkis pak povyprávěl o úseku filmu, v rámci kterého Gluma v Hobitovi uvidíme: „Hádanky ve tmě, část knihy, která je pro každého fanouška naprosto známá. Scéna trvá 13 minut a byla výjimečná, protože jsme ji natáčeli tak, jak jde, tedy od začátku do konce. Byl to úžasný zážitek,“ stejně jako Andyho snaha Glumovu postavu po letech, která od natáčení Pána prstenů uplynula, znovu uchopit: „Musel jsem Gluma zase najít. Bylo to zvláštní, jako snažit se imitovat sám sebe. Ale dostal jsem se do toho rychle.

 

A na závěr dvě s Hobitem a Středozemí obecně spíše okrajově související zajímavosti:

 

Režisér Christopher Nolan, známý především díky svému zpracování slavné komiksové postavy Batmena, přiznal, že se při natáčení filmu „The Dark Knight Rises“ výrazně inspiroval Pánem prstenů: „Víte, ve skutečnosti existuje jen velmi málo skvělých třetích filmů série a myslím, že to plyne obvykle z naprostého vyčerpání celého tvůrčího týmu lidí, kteří na díle pracují. Proto jsem se poučil a pracoval stejným způsobem jako Peter Jackson při natáčení Pána prstenů. Vlastně jsme měli onu slavnou trilogii před očima coby příklad po celou dobu naší práce.

 


Orlové přilétají

 

A poslední novinka nás zavádí do světa marketingu. Hobit se znovu jednou vznese k nebesům! Tentokrát ovšem nikoliv na křídlech orlů, ale Boeingů 777-300 a 777-200. Novozélandské aerolinky totiž uzavřely smlouvu se studii New Line Cinema a Metro-Goldwyn-Mayer o propagaci dvou chystaných filmů „The Hobbit: An Unexpected Journey“ a „The Hobbit: There and Back Again“. Patřičně vyzdobenými letadly budou moci cestovat pasažéři do Velké Británie a Severní Ameriky.

 

A pakliže nejste spokojeni s pozadím obrazovky svého monitoru, nabízíme nakonec odkaz na obrázky z hobitích filmů v opravdu obrovském rozlišení. Stahovat můžete ZDE.

 


Komentáře čtenářů - zobrazit všechny komentáře
24.07.2012 7:50:44 - BranoZ - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
Ďakujem za preklad. Všetky tieto vyjadrenia som síce už čítal, ale pretože neovládam angličtinu, tak len v kostrbatom preklade cez google prekladač. V jazyku, ktorému rozumiem, je to oveľa lepšie. Uvital by som ešte preklad nejakých ďalších vyjadrení z Comic-conu.
31.07.2012 17:44:50 - dragnor - Nadpis neuveden [ODPOVĚDĚT]
tak treti dil potvrzen
http://www.theonering.net/torwp/2012/07/30/59780-p
eter-jackson-confirms-third-film/
08.08.2012 14:53:43 - Milos - Filmy [ODPOVĚDĚT]
Tak 3 filmy realitou. Som vo veľkom očakávaní. Osobne si myslim ,že Sa dočkáme aj Dol Gulduru a to v nemalej porcii. Zrejme trojka bude uz cisto o obdobi medzi hobitom a pp a zrejme sa nezaobide bez Aragorna(teda aspon podla mna ak by k tomu doslo urcite tam aragorn musi byt).. Alebo dvojka skonci zabitim Smauga a trojka bude uz len o Bitke piatich armad..kazdopadne sa mocne tesim!
Přidejte i vy komentář k tomuto článku!
[zobrazit všechny komentáře]
Jméno: 


E-mail: 


Předmět: 
Komentář: 
  Chcete  být informován(a) o nových komentářích?
Zde prosím zadejte kód z obrázku:   Zadejte číslo


 


Další články
Předchozí článek
Hobití novinky VII

Dočkáme se namísto dvou hned tří hobitích filmů? Proč se Peter Jackson původně nechtěl na natáčení nijak podílet? Jak se Andy Serkis vracel k roli Gluma? A jak mohou hobiti létat, aniž by se vznášeli na křídlech orlů? Odpovědi přinášejí sedmé hobití novinky!
Následující článek
O pokroku v technice, filmové revoluci, a jak s tím vším souvisí Hobit

http://movies.about.com/od/thehobbit/a/peter-jackson-martin-freeman-ian-mckellen-interview.htm?r=et
 Toto jsou nejnavštěvovanější stránky o filmu Pán Prstenů na českém Internetu.
Statistiky přístupů jsou k dispozii zde. Informujte se o možnosti reklamy!

Copyright © 2003, Pavel Nero Kramný, Design by Sputnik.
>> generování stránky trvalo 1 sekund <<